مطالب مفيد از ديگر منابع
نيرواناي عزيز ما
خاطرات زميني
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه 25 بهمن 1391 و ساعت 15:28 توسط مامان فريبا |

یه وقتایی آدم به خوب جاهایی فراخونده میشه، نمونه ش دیروز که از طالع نیک، به ندای زینبم، یاور همیشه مؤمن، به یه سمینار دو ساعته فراخونده شدم. این روزا یه درگیریای شیرینی داریم که اگه پایان خوشی داشت حتماً حتماً شرحش رو به ریز مینویسم. این برای اینکه همه تون برامون دعا کنین و انرژی مثبت بفرستین. توی این جریاناتی که دامن من و بابایی رو حسابی گرفته خبردار شدیم که همون آقای دکتر اسلامی ای که سمینار هوش اقتصادی برگزار کردن اینبار از طرف مهدکودک مس! دعوت شدن برای صحبت در زمینه ی هوش خلاق. کلی کیفور شدیم و آماده به رفتن که زینب گفت سخنران نیومده و به جاش از نیروی جوان پرانرژی متخصص بومی شهرمون که فوق لیسانس روانشناسی بالینی داره و تا حالا همین بیخ گوشمون بوده و از وجودش بیخبر بودیم تقاضا کردن جلسه رو بدست بگیره که یه وقت خیل مشتاقان سمینار از هم گسسته نشن و سیل جمعیت برگشت خورده، شهر و سالن رو نبره!!! خدای من فکر کن شرکت کنندگان این سمینار کمتر از انگشتای دست بودن: زینب عزیزم، یه مادر دلسوز دیگه،  مدیر و معاون مهدکودک، من و بابایی بعنوان تنها پدر شرکت کننده! که بعد دو نفر دیگه هم به جمع اضافه شدن. سوال

خوشم میاد که خانوم روانشناس به دلیل اینکه یه بحث دو ساعته بود و میخواستن مطلبشون نیمه تمام نَمونه تصمیم گرفته بودن در زمینه ی "قصه گویی" سخن بگن. قصه ی شیرینی داشت. خدا کنه که حق مطلب رو ادا کنم. به اصرار و بزرگواری زینبم مسؤلیت نشر این آگاهی ها به من سپرده شد:ادامه مطلب...
موضوع : مطالب مفيد از ديگر منابع | بازدید : 3696 مرتبه
نوشته شده در تاريخ جمعه 8 دی 1391 و ساعت 23:22 توسط مامان فريبا |

دوباره یه سمینار بسیار جالب و پر از مطالب آموزنده برای خانواده ها توی شهرمون برگزار شد. حیفم میاد چیزایی رو که یاد گرفتم اینجا ننویسم. اینجوری هم یه مروری برا خودم میشه، هم برای دوستای خوبم میتونه یه سرنخ باشه، هم وقتی داری این پست رو میخونی و نمیدونم توی چه سنی هستی میتونی مامانی رو محک بزنی ببینی چقد به آموختنیاش عمل کرده.ادامه مطلب...
موضوع : مطالب مفيد از ديگر منابع | بازدید : 2867 مرتبه
نوشته شده در تاريخ سه شنبه 11 مهر 1391 و ساعت 7:27 توسط مامان فريبا |

اين عكسها رو مامان سايناي عزيزم برام با يه ايميل فرستاده. عجيب شبيه اوقاتي هستن كه با بابايي ميگذروني. براي نشاط روح تو، اون روزي كه ياد اين ايام كني و نشستن يه لبخند كوچولو روي لباي دوستاي عزيزم، با اجازه ي صالحه جان و همه ي دست اندركاران نشر اين ايميل،‌ برات ميذارمشون:

 به يادبود سي و چهارماهگيت و تشكر از بابايي براي همه ي بودنش
ادامه مطلب...
موضوع : مطالب مفيد از ديگر منابع | بازدید : 3906 مرتبه
نوشته شده در تاريخ يکشنبه 12 شهريور 1391 و ساعت 14:27 توسط مامان فريبا |

اين مطلب رو عيناً از طريق ايميل از يكي از دوستان دبيرستاني عزيزم، بنام نگين دريافت كردم. حتم دارم كه بدون منبع و ريشه نيست ولي فرصت تحقيق بيشتر در موردش رو فعلاً ندارم. خالي از لطف نيست كه براي تو دختر عزيزم و همه دوستان وبلاگي هم به يادگار بذارمش. خيلي حال و هواي اين روزاي همه مون رو بيان ميكنه:

آنها این مطلب را در دانشگاه استنفورد تدریس می کنند!!!
 

 
در یک کلاس بعدازظهر در دانشگاه استنفورد، آخرین سخنرانی در مورد ارتباط ذهن و بدن بود، بررسی تأثیر استرس و اضطراب بر بدن انسان.
سخنران جلسه (رییس بخش روانشناسی دانشگاه) در حین صحبت­هایش به این موضوع پرداخت که:

"یکی از بهترین کارهایی که یک مرد می تواند برای سلامتی اش انجام دهد، ازدواج کردن با یک زن است!
در حالی که یکی از بهترین کارهایی که یک زن می تواند در این راه انجام دهد، تقویت روابطش با دوستان هم جنس اش است."

همه خندیدند، اما او کاملا جدی بود.

زنان به طرز متفاوتی با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و یک سیستم حمایتی فراهم می آورند که استرس و دشواری های زندگی را با یکدیگر تقسیم کرده و از شدت آن می کاهند. به لحاظ روانشناختی، این کیفیت که به «وقت گذرانی با دوستان مؤنث» تعبیر می شود، به تولید سروتونین بیشتری در بدن کمک می کند؛ نوعی انتقال دهنده عصبی که با افسردگی مقابله می کند و در بدن احساس سرزندگی و نشاط به وجود می آورد.
 
زنان احساسات شان را با یکدیگر در میان می گذارند، در حالی که مردان اغلب، روابطشان را بر مبنای کار و فعالیتشان شکل می دهند. آنها به ندرت با رفقایشان در مورد اینکه راجع به مسایل جدی و روزمره چه احساسی دارند و یا زندگی خصوصی شان چطور پیش می رود، حرف می زنند.
بله، آنها در مورد کار، ماشین، ماهیگیری، شکار، گلف (و فوتبال!) حرف می زنند، ولی در مورد احساساتشان؟ بعید است!
  
با زنان اما اغلب چنین کاری میسر است. ما از اعماق روحمان با خواهرانمان و مادرانمان، سهیم می شویم و بدیهی است که این برای سلامتی ما مفید است. وقت گذراندن با دوستان به اندازه ورزش، پیاده روی و بدنسازی برای سلامت عمومی بدن اهمیت دارد.
 
تصور می کنیم زمانی را که برای ورزش کردن صرف می کنیم، فعالیت مفیدی برای سلامتی جسممان انجام می دهیم، اما زمانی را که با دوستانمان صرف می کنیم، وقت تلف کردن به حساب می آوریم که میتوانستیم آن را به کار مفیدتری اختصاص دهیم؛ مسلما اینطور نیست. در واقع، نداشتن یا از دست دادن روابط صمیمانه با انسان های دیگر، به اندازه سیگارکشیدن و دخانیات، برای سلامتی جسمی شما خطرناک است!
بنابراین هر زمان که شما با یک دوست مؤنث، در مورد چیزهای بی اهمیت و روزمره زندگی حرف می زنید، در واقع بر سر خود، دست نوازش می کشید! و باید به خودتان تبریک بگویید که کار مفیدی در راستای سلامت جسم و روحتان انجام می دهید! ما به راستی بسیار بسیار خوشبختیم!

پس (می نوشیم) به سلامتی دوستی با همه ی دوستان مؤنث مان ! {که واضح است این هم برای سلامتی مفید است! }
 
 
از همه دخترانی که به زندگی من سلامتی، شادی و عشق هدیه کرده اند، سپاسگزارم.
 
 
این مطلب را برای همه ی دوستهايتان بفرستید – و همیشه در دسترس شان باشید! 

موضوع : مطالب مفيد از ديگر منابع | بازدید : 2624 مرتبه
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه 4 مرداد 1391 و ساعت 16:54 توسط مامان فريبا |

برگرفته از سايت kids.ir

حيفم اومد اين مطلب مختصر و مفيد رو بخونم و براي همه ي دوستام نذارم كه بخونن. با كسب اجازه از سايت محترم kids.ir

اصول مهم آموزش هنر خلاقه

1. توقعات خود را از اثر نهایی هنری کنار بگذارید و اجازه دهید تخیل کودک چگونگی استفاده از مواد را تعیین کند( آموزش ممکن است مانع از کشف کردن که لازمه تفکر خلاق است شود).

2. هیچ گاه روی اثر هنری کودک طرحی نکشید،‌ نقاشی نکنید و چیزی ننویسید. هنر کودک بسیارمهم تر از گونه مداخله شماست و این کار می تواند مانع خلق آثاری متناسب با رشد سنی کودک شود.

3. هیچ گاه به شباهتهای اتفاقی آثار کودک با اشیای واقعی اشاره نکنید ( ممکن است این کار ارزش امکان جابجایی در یک پروژه را از بین ببرد).

4. هیچ گاه به کودک نشان ندهید که چگونه طراحی کند و او را با کشیدن نقاشیهای واقعگرانه سرگرم نکنید( این درسها ممکن است مانع کشف خلاقانه شوند).

5.  هیچ گاه سوال نکنید " این چیست؟" یا " چه چیزی می خواهی درست کنی؟"

6.هیچ گاه کتاب رنگ آمیزی،‌تصاویری که با وصل کردن نقاط به دست می آیند،‌مدل نقاشی،‌برنامه طراحی کامپیوتری یا چنین ابزارهای ضد هنری را در اختیار کودک قرار ندهید.( کامل کردن تصویری که دیگری خلق کرده است برای کودک هیچ ارزشی ندارد.)

7. هرگز بچه ها را تشویق نکنید در مسابقات نقاشی یا دیگر زمینه های رقابت که کودکی را در مقابل کودک دیگر قرار می دهد،‌شرکت کنند.(بهترین کار برای بچه ها آن است که هدف خود را تعیین کنند و با خود رقابت کنند.)

8. فرزندتان را تشویق کنید به جای " یک " پاسخ صحیح،‌راه حلهای مختلفی برای مشکلات بیابد.

9. وقتی کودک روی سطح نا مناسبی نقاشی می کشد،‌او را سرزنش نکنید. به او کاغذ بدهید و بگویید:" چه خوب . می بینم که نقاشی کردن را دوست داری."

تاریخ درج خبر: ۱۳۹۱/۰۴/۳۰


موضوع : مطالب مفيد از ديگر منابع | بازدید : 3109 مرتبه
صفحه قبل 1 صفحه بعد
درباره وبلاگ
مسافر كوچولوي ما كه سياره اش رو به قصد ديدن زمين ترك كرده بود در يازدهمين روز از آذرماه هشتاد و هشت قدم به سياره ي ما گذاشت. اين وبلاگ تقديم به اونه كه خاطرات زمينيش رو هميشه بياد داشته باشه. دعا كنيم گل سرخش رو پيدا كنه.
موضوعات
آخرين مطالب
نويسندگان
آرشيو مطالب
پيوند ها
پيوندهاي روزانه
آمار وبلاگ
افراد آنلاین : 3 نفر
بازديدهاي امروز : 91 نفر
بازديدهاي ديروز : 2601 نفر
بازديدهاي هفته گذشته : 91 نفر
كل بازديدها : 3015605 نفر
Powered By NiniWeblog.com

تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن مي باشد.