روز جهانی کودک
نيرواناي عزيز ما
خاطرات زميني
نوشته شده در تاريخ 16 مهر 1396 و ساعت 10:02 توسط مامان فريبا |

روز جهانی "کودک" مبارکت باشه دلبندم!
جهانی از دم روح پرور شما سبز و آرام.
امروز باید بیشتر مراقب خودم و رفتارم در قبال شما باشم. فقط تبریک کافی نیست. توجه مهم تره.
توی تعطیلاتی که گذشت یه بعدازظهری رو رفتیم تپه های اطراف که به قول خودت کوهنوردی و در واقع طبیعت گردی کنین. بساط نقاشیت رو هم ورداشتی از منظره نقاشی کنی. چنان با جدیت سر صخره نشستی و مداد و دفتر آوردی بیرون و مشغول شدی که آدم هوس می کرد خودشم دست به قلم شه.

این اون منظره ایه که از ما تصویر کردی در دامن طبیعت. من و تو روی صخره ها، مزدا مشغول خاک بازی و بابا و اهورام اون دور دورا روی تپه ها:حس کردم برای روز جهانی تو این بهترین تصویریه که میتونم یادگار کنم. جهانی که تو تصویر میکنی سرشار از شادی ها و زیبایی هاست. کاش بوم نقاشی تو، جهان ما، هماره‌ از اندوه و ماتم و زشتی در امان بماند.

آغوش سبز مادر زمین هماره برای جست و خیزهای شادمانه و کودکانه ات گشاده باد. 


موضوع : روز جهانی کودک | بازدید : 70 مرتبه
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه 16 مهر 1393 و ساعت 17:31 توسط مامان فريبا |

 

فعلا همین عنوان رو برات ثبت میکنم تا فرصتی حاصل بشه از امروز بنویسم.

...

دوستای گلم,

روز جهانی کودک برای نوگلهای زندگیتون پر از پروانه و پولک.

----------------------------------------------------------------------------

با خودم گفتم هیچی بهتر از این نیست که دنیای کودکانه تو رو از دید خودت توی روزی که جهان به نام تو پر آوازه و خاصش کرده به نمایش بذارم. روزی که این تصاویر رو میبینی آیا دلت میخواد باز به کودکی برگردی یا کودک درونت اینقدر شادمان و سرزنده ست که از لحظه ی حالش مثل کودکیش لذت ببره؟

دلم میخواد دومی درست باشه برات عزیزم.ادامه مطلب...
موضوع : روز جهانی کودک | بازدید : 3396 مرتبه
نوشته شده در تاريخ شنبه 20 مهر 1392 و ساعت 15:27 توسط مامان فريبا |

از مهدکودکت یادداشت گذاشته بودن که چهارشنبه هفدهم مهر جشن هفته ی ملی کودک توی مهدتون برگزار میشه و منم خوشحال که چون عروسی محمدجون پسرخاله هم همون روزه و توفیق مرخصی دارم(!) میتونم به جشنتون بپیوندم. تندی و البته با ماجراهایی بسیار، این لباس و کفشت رو که قرار بود برای عروسی دستمون برسه و بپوشی از تیپاکس تحویل گرفتم و برآن شدم که توی جشن مهد هم همینو بپوشی. یعنی چون نوشته بودن تصویربرداری میکنن و لباسی که دوست دارین بپوشین منم از خدا خواسته دل خودم یکی رو حداقل از عزا درآوردم و تو سیندرلای صورتی پوشم رو با این هیئت آماده کردم که بریم مهد. دوربین هم ورداشتم و خوشحال ساعت هفت و نیم صبح دمِ مهد بودیم. خوب شد پرسیدم که جشن با حضور بزرگترام هست یا نه و چون گفتن فقط بچه هان، دست از پا درازتر قصد برگشت به خونه کردم؛ آخه اون موقع صبح هیچ مغازه ای هم باز نبود که کودک درونم رو توش بچرخونم و بطور مفرط برای دل خودم خرید کنم! دوربین رو به خاله هما سپردم و با صدای هر چه شادتر روز کودک رو به بچه ها تبریک گفتم و خداحافظی و زدم بیرون به سمت خونه. تصمیم گرفتم کُزت درونم رو توی خونه بچرخونم و کلی بشور و بساب کردم که حداقل از مرخصیم به نحو احسن استفاده کرده باشم. ساعتای یازده زدم بیرون به قصد خرید جزئی از اقلام باقیمانده جهت شرکت در مراسم عروسی شب و اومدم دم مهد که زودتر بریم خونه و استراحتکی بکنی تا برای شب خسته نباشی. وقتی دم مهد رسیدم با منظره ای روبرو شدم که برام غیرمنتظره بود. جشن شما از درون مهد به در و دیوار بیرونی هم کشیده شده بود. نمیدونم وصفش کنم یا عکسش رو بذارم. انگار دومی راحت تره تا تو و دوستام هم ببینین که من چی دیدم:

اینجا حقوقی رو که از زبون خودتون شنیده بودن که برای کودکان قائل بودین به نمایش گذاشتن.

توی هر کلاس از تک تک بچه ها آرزوشون رو توی روز کودک پرسیده بودن و هر کلاسی به یه شکل آرزوهای بچه ها رو آویزون کرده بود. آرزوهای کلاس شما که نی نی گل بود روی گلبرگای یه گلِ شاد، منتظر برآورده شدن بودن. 

کلاس ستاره ها روی یه ستاره ی بزرگ و آرزوهای کلاسای بالاتر به نحوی بسیار زیبا از درخت آرزوها آویزون شده بودن. خیلی رؤیایی و رمانتیک بود و من کودک درونم رو توی آرزوهای مختلف بچه ها میچرخوندم و همینطور که دنبال آرزوی تو میگشتم از خوندن آرزوهای معصومانه ی بچه ها انرژی می گرفتم. روی در پارکینگ مهد پر بود از روزنامه های دیواری ای که حاکی از پیش بینی شما پیش از گردش روز قبل در پارک مادر و برداشتتون پس از پایان گردش بود. از دیدن و خوندنشون سیر نمیشدم ولی وقت زیادی نداشتم. باید فرامیخوندمت که بیایی. خاله ها گفتن آرزوت رو از روی گل بچینم و سعی کنم برآورده ش کنم. خدای من، این کاراشون واقعاً آدم رو میبرد به سرزمین رؤیاهای کودکیش. آرزوی تو رو چیدم و عکسی گرفتیم و دویدیم سمت پیرمرد راننده ی آژانس که طفلی کلی معطل شده بود بابت گردشهای کودک درون مامان و کودک بیرون نیروانا! در ادامه عکسای آرزو و حقوق تو از زبون خودت و همچنین عکسایی که خاله همای نازنین با کلی زحمت تونسته از شماها بگیره رو میذارم. دستش طلا، دمش حسابی گرم.ادامه مطلب...
موضوع : روز جهانی کودک | بازدید : 11275 مرتبه
صفحه قبل 1 صفحه بعد
درباره وبلاگ
مسافر كوچولوي ما كه سياره اش رو به قصد ديدن زمين ترك كرده بود در يازدهمين روز از آذرماه هشتاد و هشت قدم به سياره ي ما گذاشت. اين وبلاگ تقديم به اونه كه خاطرات زمينيش رو هميشه بياد داشته باشه. دعا كنيم گل سرخش رو پيدا كنه.
موضوعات
آخرين مطالب
نويسندگان
آرشيو مطالب
پيوند ها
پيوندهاي روزانه
آمار وبلاگ
افراد آنلاین : 3 نفر
بازديدهاي امروز : 86 نفر
بازديدهاي ديروز : 2601 نفر
بازديدهاي هفته گذشته : 86 نفر
كل بازديدها : 3015600 نفر
Powered By NiniWeblog.com

تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن مي باشد.